2019 kwiecień Wiewiórki, Sówki, Jeżyki

W kwietniu „Wiewiórki”, „Sówki” oraz „Jeżyki” realizowały bloki tematyczne pt: „Wiosna na wsi ”, „Warzywniak”, „Wielkanoc”, „Dbamy o ziemię”

Już w pierwszym tygodniu mijającego miesiąca Przedszkolaki pojechały  na wycieczce do gospodarstwa wiejskiego w Bycinie. „Sówki” oraz „Jeżyki” skorzystały również
z zaproszenia  ZSP nr 5 w Gliwicach i wspólnie z okolicznymi przedszkolakami uczestniczyliśmy w niebieskim pochodzie zorganizowanym z okazji Dnia Autyzmu. Kwiecień obfitował w działalności praktyczne „Wiewiórki”, „Sówki” oraz „Jeżyki” przygotowywały: sok marchewkowy, pyszne wiosenne kanapki, poznawały polisensorycznie warzywa, sadziły nasionka oraz dbały o roślinki. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły
w zajęciach z logorytmiki i terapii ręki. Odwiedziły również Salę Doświadczeń Świata oraz salę rehabilitacyjną, na której wykonywały ćwiczenia z elementami integracji sensorycznej.
W kwietniu obchodziliśmy Dzień marchewki, Dzień ziemi, Dzień czekolady, którego świętowanie sprawiło przedszkolakom ogromną radość. Odbyło się również  wielkanocne śniadanie oraz spotkanie z zajączkiem, który przyniósł oczywiście słodkie prezenty.
W mijającym miesiącu nie zabrakło również zabaw konstrukcyjnych, tematycznych, muzyczno- ruchowych oraz zajęć z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Klanzy oraz Sensoplastyki i zabaw na świeżym powietrzu. W kwietniu przystąpiliśmy do realizacji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury.