Dyniowa kraina

„Smerfy” w ramach tygodniowego bloku zajęć pt. „Warzywa znane i lubiane” obchodziły „Dzień Dyni”. Już od rana ich sala zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy oraz żółty. Dzieci razem ze swoimi paniami (więcej…)

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Dyniowa kraina została wyłączona

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom GCER składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech każdy dzień pracy będzie urzeczywistnieniem wspaniałych pomysłów,niech zawsze towarzyszy Wam cierpliwość i wytrwałość oraz niegasnąca energia w podejmowaniu codziennych wyzwań.
Życzymy samych radosnych dni, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności.

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej została wyłączona

Certyfikat

Grupa „Smerfy” podczas swojej wycieczki zdobył certyfikat 🙂 Gratulujemy 🙂

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Certyfikat została wyłączona

Moje zdrowie-moja siła…

Grupa ,,Sezamki” oraz ,,Groszki” biorą udział w ogólnopolskim projekcie ,,Moje zdrowie- moja siła, wielka moc” projekt z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień. Głównymi założeniami projektu jest zrozumienie znaczenia zdrowia dla rozwoju człowieka,  utrwalenie prawidłowych nawyków higienicznych i zachowań prospołecznych, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska przyrodniczego oraz poznanie ciekawych i ważnych zawodów. Wychowankowie zrealizowali już moduł
,, Jestem tym co jem i pije”.

W ramach projektu wykonaliśmy kilka zadań z I modułu.  Dzieci udały się do warzywniaka, aby kupić to, co zdrowe i smaczne – ,,Zamiast cukierków”(jeden z tematów do zrealizowania) . Wychowankowie zrobili smaczna i pożywną sałatkę. Ozdobiliśmy także ,,Warzywa, których nie lubimy” (kolejny temat do zrealizowania), aby stały się głównymi bohaterami przedstawienia na Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Taki rodzaj zajęć bardzo zaciekawił naszych milusińskich. Poprzez zabawę poznaliśmy faktury i smaki różnych owoców i warzyw oraz ,,Wsparliśmy polskie rolnictwo” (kolejny zrealizowany temat)

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Moje zdrowie-moja siła… została wyłączona

Magiczna moc bajek

Grupa ,,Sezamków” oraz ,,Groszków” biorą udział w ogólnopolskim projekcie ,,Magiczna moc bajek” Międzynarodowy Projekt Czytelniczy. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka.

Wychowankowie już zrealizowali zadania z I modułu ,,Szanuje drugiego człowieka”. Wychowankowie słuchali uważnie bajki ,,Kopciuszek”, następnie utworzyli z dyni zaczarowaną karocę Kopciuszka. W ramach realizacji projektu dzieci także poszukiwały swoich pantofelków w zabawie ,,Mam ja problem dzisiaj wielki, bo zgubiłam pantofelki”

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Magiczna moc bajek została wyłączona

Wrzesień „Motylkom”…

Wrzesień „Motylkom” minął na wspólnych zabawach mających na celu integrację grupy. Oczywiście nie zabrakło spacerów i zabaw na (więcej…)

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Wrzesień „Motylkom”… została wyłączona

„Wiewiórki” zapraszają

„Wiewiórki”, „Jeżyki” i „Sówki” zapraszają do wrześniowej galerii zdjęć bo dużo się u nich działo 🙂 Zobaczcie sami 🙂 (więcej…)Opublikowano skpon | Możliwość komentowania „Wiewiórki” zapraszają została wyłączona

Mini Komisariat

Dzisiaj grupa „Smerfów” odwiedziła Mini Komisariat w Gliwicach. Mini Komisariat to projekt profilaktyczny realizowany przez Wydział Prewencji KMP w Gliwicach. Była to bardzo interesująca i pełna atrakcji wizyta. Tam, korzystając z pomocy dydaktycznych,  dzieci uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Dzieci utrwaliły wiedzę między innymi, jak przejść na drugą stronę jezdni, jaki numer wybrać, by wezwać policję, straż pożarną czy pogotowie (ćwiczyły na prawdziwym aparacie telefonicznym), jak zachować się w stosunku do obcej osoby.Kolejnym zadaniem, z którego przedszkolaki się wywiązały to szybka ewakuacja. Pan Policjant mierzyły czas naszej zbiórki i ewakuacji. Udało się doskonale! Na zakończenie zajęć przedszkolaki  otrzymały pamiątkowe odznaki-odblaski. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia 🙂 „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące…”

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Mini Komisariat została wyłączona

Pani Jesień do nas przyszła…

Zapraszamy do galerii zdjęć z Powitania Jesieni (więcej…)Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Pani Jesień do nas przyszła… została wyłączona

Wrzesień minął nam bardzo…

Wrzesień minął nam bardzo szybko i intensywnie:
-świętowaliśmy urodziny Tomka i Wojtka
-odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Straży Miejskiej
-realizowaliśmy takie bloki tematyczne:”W Przedszkolu”, „Wspomnienia z wakacji” (więcej…)

Opublikowano skpon | Możliwość komentowania Wrzesień minął nam bardzo… została wyłączona