List od Mikołaja !!!

Kochane Przedszkolaki 🙂
Moje ciekawskie i niezawodne Elfy doniosły mi, że jesteście naprawdę niesamowici. Szukając wyjątkowego Przedszkola , Wasze  wydało mi się nadzwyczajne i dlatego piszę
do Was ten świąteczny list. Domyślam się, że jestem Wam dobrze znany. A zwłaszcza w tym świątecznym okresie, niecierpliwie wyczekiwany. Czy domyślacie się kim jestem..?
Tak, to ja! Święty Mikołaj!
Wesoły zimowy czas to dla mnie nie lada wyzwanie. Razem z Elfami sprawdzamy listę,
na której znajdują się grzeczne dzieci. Sprawdzamy o czym marzą i co chciałyby znaleźć pod świątecznym drzewkiem. Tak, tak kochani. Każde z Was jest co jakiś czas odwiedzane przez moich pomocników, zielone Elfy. Nie widzicie ich –bo są baaaardzo malutkie.
Na czas odwiedzin zdejmują też dzwoneczki z czapeczek,aby przypadkiem nie zwróciły Waszej uwagi. A przede wszystkim nie obudziły Was, gdy słodko śpicie.
Gdy już cała lista jest gotowa, razem z Elfami i zimowymi stworkami zabieramy się
w Mikołajowej Fabryce Zabawek za przygotowanie Waszych prezentów. Och, uwielbiam ten czas. Przygotowujemy prezenty i ozdoby świąteczne. Jest wtedy bardzo kolorowo
i zabawnie. Zwłaszcza, jak małe Elfy przez pomyłkę i swoje gapiostwo –a musicie wiedzieć, że niesamowite z nich gapcie –zaplątują się w łańcuchy światełek i ni jak, nie mogą się
z nich wykręci. Raz nawet, Elf Wiercipiętek, tak zawzięcie próbował rozwiązać supełek
z lampek, że sam się w nie zakręcił i wyglądał jak świąteczna choinka! No ale dość już
o nas. Kochane dzieci, wiem, że jesteście niesamowici. Wiem ,że w przedszkolu jest cała masa ciekawych rzeczy do robienia. Panie dbają o Was i o to abyście się nie nudziły. Zabawy i pomysłowe gry, które przygotowują specjalnie dla Was –są naprawdę wspaniałe! Bardzo lubię, kiedy się śmiejecie i wesoło spędzacie czas razem z Waszymi Paniami .  Widzę jak wspaniale pracujecie podczas różnych zajęć , jak wspaniale ćwiczycie .  Pamiętajcie jednak  kochane dzieci, że grzecznym należy być nie tylko w domu, ale również w przedszkolu. O, i jedźcie obiadki. Koniecznie. Musicie mieć przecież dużo siły na Wasze zabawy.
Bardzo chciałbym dostać od Was świąteczny obrazek. Uwielbiam oglądać Wasze obrazki. Sprawiają mi dużo radości. Także dzieci –czekam na Wasz świąteczny rysunek. A teraz zabieram się dalej za pakowanie prezentów. I muszę sprawdzić, czy Elfiki nie wpakowały się w żadne kłopoty. Tak, one też lubią czasem narozrabiać :)Ale bardzo je lubię. Przypominają mi troszkę Was, dzieci. Teraz już żegnam się z Wami. Życzę Wam, kochane przedszkolaki, abyście nadal były tak cudowne i kochane jak do tej pory. Życzę Wam uśmiechu i radości na co dzień. Dużo zdrówka i spełnienia wszystkich marzeń.
Pozdrawiam Was cieplutko i już niedługo Was odwiedzę 🙂

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania List od Mikołaja !!! została wyłączona

III moduł projektu

Wychowankowie ,,Groszków” i ,,Sezamków” zaczęli realizację III modułu w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego- ,,Magiczna moc bajek” – ,, Czy inny znaczy gorszy”. Tym razem wykazali się rodzice naszych milusińskich, których zadaniem było wykonanie  poradnika ,, Savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych, który obchodziliśmy dnia  03.12.2019 r.

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania III moduł projektu została wyłączona

Spotkanie z Górnikiem w naszym przedszkolu

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Spotkanie z Górnikiem w naszym przedszkolu została wyłączona

Zbieramy na busa :)

Szanowni Państwo,

                W związku z akcją Rady Rodziców: Zbieramy na busa w imieniu terapeutów i Rady Rodziców zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie naszej wspólnej akcji.  Jeśli znacie Państwo firmy, osoby, które mogłyby się przyłączyć do naszej akcji to proszę o przekazanie załączonej informacji. Liczymy na Państwa zaangażowanie i mamy nadzieję, że uda nam się zebrać konieczną kwotę (165 000) do zakupu środka transportu dla naszych dzieci. Liczy się udział i zaangażowanie każdego z nas.

Poniżej gotowe pismo, które można pobrać i przekazać potencjalnym darczyńcom.

SZANOWNI PAŃSTWO
Zwracamy się do Państwa o pomoc finansową, która pomoże nam w zakupie nowego
busa, służącego do przewozu niepełnosprawnych dzieci z Gliwickiego Centrum
Edukacyjno-Rehabilitacyjnego. Umożliwi on naszym wychowankom dostęp do pełnej oferty Naszego Ośrodka, w którym stwarzamy optymalne warunki do edukacji, rewalidacji, terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Nasze Stowarzyszenie prowadzi: Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci Niepełnosprawnych, Gliwicki Ośrodek Rewalidacyjno- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno – Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Wszystkie placówki mieszczą się na ul. Słowackiego 58b w Gliwicach.
W ciągu 27 lat działalności pomogliśmy wielu dzieciom, zarówno poprzez wielowymiarową pracę z naszymi wychowankami w przedszkolu oraz przygotowanie
ich do obowiązku szkolnego, jak i wielospecjalistyczną diagnozę i terapię, współpracę
z terapeutami i rodzicami na zajęciach w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju
oraz Narodowego Funduszu Zdrowia dla pacjentów z Gliwic oraz całej gminy i okolic .
W grudniu 2019 r – z inicjatywy Rady Rodziców Naszego Przedszkola po raz pierwszy odbędzie się licytacja rzeczy na internetowym charytatywnym portalu aukcyjnym, które zostały przekazane przez naszych przyjaciół oraz ludzi dobrej woli. Środki pieniężne, zebrane z tego przedsięwzięcia posłużą nam do zakupu nowego środka transportu (busa), jednak kwota do zebrania jest bardzo duża, to ok 165 000 złotych i na chwilę obecną znacznie przekracza ona możliwości finansowe Naszych Placówek.
Zwracamy się zatem do Państwa o wspomożenie naszej zbiórki dowolną kwotą pieniężną.
Jeśli chcieliby Państwo dokładniej zapoznać się z praca Naszego Stowarzyszenia, zapraszamy na
stronę:
https://www.facebook.com/events/2638652732896225/?active_tab=about oraz www.gcer.pl

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Zbieramy na busa :) została wyłączona

Ostatnie przygotowania

Akcja- Zbieramy na busa !!!
Ostatnie przygotowania i już za chwilę ruszamy ! A oto kolejni przyjaciele którzy wsparli naszą licytacje:
– Pizzeria Biesiadowo Gliwice
-Zdrowa Krowa
-By Broshka
-Nerkowce
-Studio Fryzur Bartosz Wolak
-Goldiephoto Justyna Dworaczak
-Maspa odnowa biologiczna
-Tatiana Szczęch-stylistka
-Kwiatkowo
-Ciepłe wnętrze
-Pracownia dsceramika

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Ostatnie przygotowania została wyłączona

Listopad u Elfów i Chochlików

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Listopad u Elfów i Chochlików została wyłączona

Nasze aktywności ZRW

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Nasze aktywności ZRW została wyłączona

Listopad u „Tygrysków” i „Dinusiów”

Listopad Dinusiom i Tygryskom minął tak..

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Listopad u „Tygrysków” i „Dinusiów” została wyłączona

Magiczna moc bajek…

Grupa Sezamków i Groszków realizuje kolejne moduły w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Międzynarodowy Projekt Czytelniczy – Magiczna moc bajek”. W związku z wieloma problemami dzieci na tle poznawczym, komunikacyjnym zostały utworzone dla dzieci specjalne książeczki, które uczą dzieci bardzo ważnych słów. Wychowankowie poznają słowa dzięki komunikacji alternatywnej PCS oraz gestów MAKATON. Dzisiaj poznaliśmy takie ważne słowa jak: przytulać, jeść, iść, mama i kochać. DZIĘKI POZNANYM GESTOM I OBRAZKOM PSC ŚWIAT STAJE SIĘ ŁATWIEJSZY DO ZROZUMIENIA .

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Magiczna moc bajek… została wyłączona

Listopad u „Smerfów”…

Zaszufladkowano do kategorii skpon | Możliwość komentowania Listopad u „Smerfów”… została wyłączona