Mikołaj w naszym przedszkolu

Na spotkanie z Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. Dziś przybył do naszych przedszkolaków. Już od porannych godzin dzieci nasłuchiwały, czy nie widać reniferów ciągnących czarodziejskie sanie i czy nie słychać dźwięku srebrnego dzwonka. Brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i na głośne wołanie „ Prawdą jest, prawdą jest ,że Święty Mikołaj dobry jest…” pojawił się w asyście swoich pomocników .Były wierszyki, piosenki, laurki i wspólna zabawa 🙂 Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione . A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze długo gościł uśmiech 🙂 (więcej…)

......

List od Mikołaja


Kochane Przedszkolaki 🙂
Moje ciekawskie i niezawodne Elfy doniosły mi, że jesteście naprawdę niesamowici. Szukając wyjątkowego Przedszkola , Wasze  wydało mi się nadzwyczajne i dlatego piszę
do Was ten świąteczny list. Domyślam się, że jestem Wam dobrze znany. A zwłaszcza w tym świątecznym okresie, niecierpliwie wyczekiwany. Czy domyślacie się kim jestem..?
Tak, to ja! Święty Mikołaj!
Wesoły zimowy czas to dla mnie nie lada wyzwanie. Razem z Elfami sprawdzamy listę,
na której znajdują się grzeczne dzieci. Sprawdzamy o czym marzą i co chciałyby znaleźć pod świątecznym drzewkiem. Tak, tak kochani. Każde z Was jest co jakiś czas odwiedzane przez moich pomocników, zielone Elfy. Nie widzicie ich –bo są baaaardzo malutkie.
Na czas odwiedzin zdejmują też dzwoneczki z czapeczek,aby przypadkiem nie zwróciły Waszej uwagi. A przede wszystkim nie obudziły Was, gdy słodko śpicie.
Gdy już cała lista jest gotowa, razem z Elfami i zimowymi stworkami zabieramy się
w Mikołajowej Fabryce Zabawek za przygotowanie Waszych prezentów. Och, uwielbiam ten czas. Przygotowujemy prezenty i ozdoby świąteczne. Jest wtedy bardzo kolorowo
i zabawnie. Zwłaszcza, jak małe Elfy przez pomyłkę i swoje gapiostwo –a musicie wiedzieć, że niesamowite z nich gapcie –zaplątują się w łańcuchy światełek i ni jak, nie mogą się
z nich wykręci. Raz nawet, Elf Wiercipiętek, tak zawzięcie próbował rozwiązać supełek
z lampek, że sam się w nie zakręcił i wyglądał jak świąteczna choinka! No ale dość już
o nas. Kochane dzieci, wiem, że jesteście niesamowici. Wiem ,że w przedszkolu jest cała masa ciekawych rzeczy do robienia. Panie dbają o Was i o to abyście się nie nudziły. Zabawy i pomysłowe gry, które przygotowują specjalnie dla Was –są naprawdę wspaniałe! Bardzo lubię, kiedy się śmiejecie i wesoło spędzacie czas razem z Waszymi Paniami .  Widzę jak wspaniale pracujecie podczas różnych zajęć , jak wspaniale ćwiczycie .  Pamiętajcie jednak  kochane dzieci, że grzecznym należy być nie tylko w domu,
ale również w przedszkolu. O, i jedźcie obiadki. Koniecznie. Musicie mieć przecież dużo siły na Wasze zabawy.
Bardzo chciałbym dostać od Was świąteczny obrazek. Uwielbiam oglądać Wasze obrazki. Sprawiają mi dużo radości. Także dzieci –czekam na Wasz świąteczny rysunek. A teraz zabieram się dalej za pakowanie prezentów. I muszę sprawdzić, czy Elfiki nie wpakowały się w żadne kłopoty. Tak, one też lubią czasem narozrabiać :)Ale bardzo je lubię. Przypominają mi troszkę Was, dzieci. Teraz już żegnam się z Wami. Życzę Wam, kochane przedszkolaki, abyście nadal były tak cudowne i kochane jak do tej pory. Życzę Wam uśmiechu i radości na co dzień. Dużo zdrówka i spełnienia wszystkich marzeń.
Pozdrawiam Was cieplutko i już niedługo Was odwiedzę 🙂
MIKOŁAJ

......

Fotorelacja- W oczekiwaniu na Mikołaja

Zapraszamy na fotorelację „W oczekiwaniu na Mikołaja” 🙂 (więcej…)

......

Orkiestra Górnicza

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki odwiedziła Orkiestra Górnicza. Było to ogromne przeżycie dla wszystkich dzieci. Grupa „Smerfy”przygotowała z okazji Dnia Górnika część artystyczną. Przedszkolaki przedstawiły w wierszach i piosenkach trud pracy górnika. Orkiestra uświetniła ten dzień wspaniałym koncertem. Pragniemy jeszcze raz bardzo gorąco podziękować naszym Gościom (więcej…)

......

BARBÓRKA

4 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Górników oraz Karolinkę którzy przedstawili nam wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska górnikowi w stroju galowym oraz w ubraniu roboczym. Przedszkolaki chętnie oglądały górnicze stroje, mierzyły górnicze czako, kask oraz dotykały węgla. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali przy akompaniamencie gitary piosenki pt: „Karolinka”  oraz „Górnicy, górnicy” (więcej…)

......

Fotorelacja- „Poznajemy pracę górnika”

Zapraszamy na fotorelacje z bloku tematycznego pt. „Poznajemy pracę górnika” 🙂
Działo się naprawdę dużo 🙂 Zapraszamy (więcej…)

......

Zapraszamy wszystkich Rodziców

Dnia 14 grudnia 2018 roku na godzinę 14:30 zapraszamy Wszystkich Rodziców na spotkanie z psychologiem. Tematem spotkania będzie „Trudne zachowania-sposoby radzenia sobie”. Prosimy o informację zwrotną do 11.12.2018:
Moje dziecko wyjeżdża do domu o zwykłej porze.
Moje dziecko zostaje w placówce pod opieką pracowników GCER na czas spotkania.

......

Zabawa Andrzejkowa 2018

W piątek w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Poznawaliśmy odległą przyszłość, wspólnie bawiliśmy się , pobudzaliśmy wzrok , dotyk bardzo wesoło spędzaliśmy czas. Wszystkie przedszkolaki były (więcej…)

......

Fotorelacja z Dnia Pluszowego Misia

Zapraszamy na fotorelacje z Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu (więcej…)

......

„Smerfy w listopadzie…

Listopad obfitował u nas w wydarzenia:
-spotkanie z Funkcjonariuszami Straży Miejskiej „Bezpieczny kontakt z czworonogami”
-Dzień Postaci z Bajki
-Urodziny Kacper, Marcin, Mai
-Świętujemy razem (więcej…)

......