ćwiczenia z zakresu terapii psychologiczno-pedagogicznej

Aby ułatwić poruszanie się po proponowanych pomocach podzieliśmy zadania na działy. W każdym dziale będą  elementy do wydrukowania, ale także zadania do wykonania z łatwo dostępnych materiałów, bez konieczności posiadania drukarki.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z terapeutami Państwa dzieci.

I. Motoryka precyzyjna

1.Usprawnienie dłoni i palców- terapia ręki

2.  Grafomotoryka

II. Percepcja wzrokowa

III. Rozwój poznawczy

1.      Nauka czytania

2.      Elementarne umiejętności matematyczne

3.      Myślenie pojęciowe

IV. Zabawy tematyczne, rozwój emocjonalno- społeczny

Zostań w domu! Bezpłatne materiały dla przedszkolaków. Portal superkid.pl przygotował dla nas kolejne darmowe arkusze. Wystarczy się zalogować by można było korzystać. My szczególnie polecamy :

  1. Szablony do wycinania do zrobienia wyjątkowych wiosennych i wielkanocnych ozdób.
  2. Wycinanki ubierankiDoskonały pretekst by porozmawiać z dzieckiem: częściach ciała, rodzaju ubrań i  o dobieraniu ubrania do pogody i okazji. Ale też świetna zabawa w przebieranie. 
  3. Sekwencja czynności, ułóż w kolejności, historyjka obrazkowa – To  świetny pretekst by przypomnieć co powinno się znajdować w wielkanocnym koszyku, jak rozwija się kurczaczek jak pieczemy mazurka. Tego typu ćwiczenia rozwijają słownictwo, uczą budowania mowy opowieściowej, rozwijają myślenie logiczne i przyczynowo skutkowe.
  4. Domino obrazkowe ćwiczy percepcje wzrokową ale też rozwija słownictwo
  5. Puzzle obrazkowe – trening analizy i syntezy wzrokowej
  6. Rysowanie po śladzie, połącz kropki- Ćwiczenia grafomotryczne
  7. Nauka liczb, puzzle paskowe, połącz kropki od 1-10, połącz zające z żonkilami– utrwalają monografię liczb i uczą ich kolejności.
  8. Labirynt i kolorowanki tematyczne_ rozwijają grafomotorykę percepcję wzrokową, są pretekstem do poszerzania słownictwa i rozmowy o wiośnie i zbliżających się świętach 

Powodzenia i miłej zabawy https://www.superkid.pl/zostan-w-domu-bezplatne-materialy-dla-przedszkolakow?fbclid=IwAR2jXW_hcvmFD5iaLzO9RKprGBf17KvLBe1I8W760Q759eqGrVSGa0IOL34