Materiały dla Dzieci i Rodziców

W związku z ogłoszeniem stanu  epidemii  w Polsce informujemy że od 25.03. do 10.04. 2020r. , zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, zawieszone są nadal zajęcia  w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci Niepełnoprawnych oraz GORW . 

Zapraszamy  Rodziców  naszych Przedszkolaków do zajrzenia do zakładek swoich grup- znajdą tam Państwo informacje o wartościowych stronach dla dzieci, podpowiedzi jak rozmawiać z dziećmi o aktualnej sytuacji,  materiały związane tematycznie z realizowanymi  w przedszkolu o tej porze roku zagadnieniami. Prosimy także zapoznać się z propozycjami specjalistów  w zakładkach ĆWICZENIA TERPAUTYCZNE I WWRD.

Podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka  realizujemy w systemie zdalnym poprzez stronę  internetową (www. gcer.pl) .

  • Domowe Przedszkole”-Wirtualne „Domowe Przedszkole”. Wyjątkowa propozycja TVP dla najmłodszych. Internetowe pasmo edukacyjne „Domowe Przedszkole” będzie dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 na stronie vod.tvp.pl, w zakładce eSzkoła.
  • Pasmo edukacyjne TVP ABC (więcej…)

INFORMACJA CENTRUM ROZWOJU LOKALNEGO                                                                                           

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

 Materiały można pobrać pod adresem: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/


* Dzieci doskonale widzą, słyszą, czują i obserwują dorosłych. Wyjaśnijmy im zaistniałą sytuację, dzieci też mają prawo wiedzieć! Nie ma recepty na rozmowy z dzieckiem o trudnych sprawach, tym bardziej, że sytuacja jest zmienna i dynamiczna. Więc jak rozmawiać z dzieckiem o rozprzestrzenianiu się wirusa?
Strona mamyprojekt.pl udostępniła krótkie opowiadane o koronawirusie, które pozwoli dziecku zrozumieć sens kwarantanny. Ilustrowaną książeczkę można pobrać (tutaj) 

PROPOZYCJE ZABAW I INNYCH CIEKAWYCH AKTYWNOŚCI:

  • „Kreatywna mama czyli 101 pomysłów na dziecko(instrukcje znajdują się przy zabawach)Zapraszamy 🙂
  • Linki stron do wykorzystania podczas zajęć rozwijających kreatywność
    ( Instrukcje znajdują się na poszczególnych stronach) :
  • *Bajki do słuchania :
  • *Sympatyczna muzyczna bajeczka. „Pewnego razu w Dżungli” -Słuchowisko dla dzieci i dorosłych (więcej…)
  • „Kotałek Nieśmiałek”- Bajka nie tylko dla dzieci nieśmiałych. Zachęcamy również do podjęcia rozmowy inspirowanej bajką. A może ktoś ma ochotę narysować Kotka Nieśmiałka? (więcej…)
  • Polecamy platformę z darmowymi grami językowymi dla dzieci. Wspiera nauczanie, wykorzystując wiedzę doświadczonych pedagogów i najnowsze technologie interaktywne (więcej…)