Materiały dla Dzieci i Rodziców

W związku z ogłoszeniem stanu  epidemii  w Polsce informujemy że od 25.03. do odwołania, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, zawieszone są nadal zajęcia  w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci Niepełnoprawnych oraz GORW . 

Zapraszamy  Rodziców  naszych Przedszkolaków do zajrzenia do zakładek swoich grup- znajdą tam Państwo informacje o wartościowych stronach dla dzieci, podpowiedzi jak rozmawiać z dziećmi o aktualnej sytuacji,  materiały związane tematycznie z realizowanymi  w przedszkolu o tej porze roku zagadnieniami. Prosimy także zapoznać się z propozycjami specjalistów  w zakładkach ĆWICZENIA REWALIDACYJNE I WWRD.

Podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka  realizujemy w systemie zdalnym poprzez stronę  internetową (www. gcer.pl) .


* Dzieci doskonale widzą, słyszą, czują i obserwują dorosłych. Wyjaśnijmy im zaistniałą sytuację, dzieci też mają prawo wiedzieć! Nie ma recepty na rozmowy z dzieckiem o trudnych sprawach, tym bardziej, że sytuacja jest zmienna i dynamiczna. Więc jak rozmawiać z dzieckiem o rozprzestrzenianiu się wirusa?
Strona mamyprojekt.pl udostępniła krótkie opowiadane o koronawirusie, które pozwoli dziecku zrozumieć sens kwarantanny. Ilustrowaną książeczkę można pobrać (tutaj) 

PROPOZYCJE ZABAW I INNYCH CIEKAWYCH AKTYWNOŚCI:

  • „Kreatywna mama czyli 101 pomysłów na dziecko(instrukcje znajdują się przy zabawach)Zapraszamy 🙂
  • Linki stron do wykorzystania podczas zajęć rozwijających kreatywność
    ( Instrukcje znajdują się na poszczególnych stronach) :
  • *Bajki do słuchania :
  • *Sympatyczna muzyczna bajeczka. „Pewnego razu w Dżungli” -Słuchowisko dla dzieci i dorosłych (więcej…)
  • „Kotałek Nieśmiałek”- Bajka nie tylko dla dzieci nieśmiałych. Zachęcamy również do podjęcia rozmowy inspirowanej bajką. A może ktoś ma ochotę narysować Kotka Nieśmiałka? (więcej…)
  • Audiobuki- Kubuś.. (więcej…)
  • Polecamy platformę z darmowymi grami językowymi dla dzieci. Wspiera nauczanie, wykorzystując wiedzę doświadczonych pedagogów i najnowsze technologie interaktywne (więcej…)