Styczeń u „Sówek”, „Jeżyków”, „Wiewiórek”

W tym miesiącu realizowaliśmy następujące bloki tematyczne:

-„Nadchodzi zima”

-„Ptaki zimą”

-„Kolorowe kształty”

-„Nasze babcie i dziadkowie”

-„Tak mija czas”

Już w pierwszym tygodniu mijającego miesiąca Przedszkolaki zostały bardzo mile zaskoczone. Salę odwiedziła Pani Zima, która opowiedziała o swoich cechach i atrybutach.
Styczeń upłynął również na kreatywnej i niecodziennej działalności twórczej. „Wiewiórki”, „Sówki” oraz „Jeżyki” przechadzały się po ścieżce sensorycznej, bawiły się kolorową ciastoliną, sensorycznym śniegiem tworzyły karmniki dla ptaków oraz przygotowywały zaproszenia i dyplomy dla Babci i Dziadka.
Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z logopedii, logorytmiki oraz terapii ręki.  Odwiedziły również Salę Doświadczeń Świata oraz salę rehabilitacyjną, na której wykonywały ćwiczenia z elementami integracji sensorycznej.  Wzięły również udział w przedstawieniach Teatru Kamishibai.
Dla „Wiewiórek, „Sówek” i „Jeżyków” styczeń był bardzo pracowitym miesiącem. Przedszkolaki każda wolną chwilę poświęcały na ćwiczenia programu artystycznego, który został zaprezentowany z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Wspólne świętowanie połączone było z warsztatami, na których wnuczki i wnuczęta przygotowywały razem z Babcią i Dziadkiem sensoryczne świeczniki oraz kolorowe ryżowe buteleczki. W styczniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
W mijającym miesiącu nie zabrakło również zabaw: konstrukcyjnych, tematycznych, integracyjnych, muzyczno-ruchowych oraz zajęć z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i Klanzy.
„Wiewiórki, „Sówki” i  „Jeżyki” korzystały  także z zimowej pogody. Wspólnie spacerowaliśmy urządzaliśmy bitwę na śnieżki oraz oczywiście lepiliśmy bałwana.