V Bieg św. Goara już za nami !!

Z całego serca DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy byli z nami. Cudownie było Was spotkać! Fantastyczna atmosfera, mnóstwo uśmiechów i pozytywnej energii ! Tak pięknie było tylko dzięki Wam ❤️

Organizatorami była Rada Rodziców i kadra Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego. Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na ścieżkę sensoryczną.

Serdecznie dziękujemy osobom, które uświetniły wydarzenie swoimi przebraniami i kolorowymi gadżetami ❤️

Jeśli znaleźliście się na filmiku to na przyszłorocznym biegu będziemy mieli dla Was niespodziankę! Warto czekać 🙂

PODSUMOWANIE

Dnia 14 maja 2022 odbył się V Bieg Charytatywny św. Goara w Lesie komunalnym Chorzowska – Szymanowskiego w Gliwicach (za stadionem GKS Piast przy ul. Leśnej). Na dużej polanie w okolicach ulicy Leśnej. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann. Pan prezydent wraz z małżonką pojawił się na naszym Biegu, dokonał uroczystego otwarcia imprezy.

Biegi dla dzieci na dystansach (od godziny 9.00):

-bieg Małego Skrzata (3-5 lat) 100m

-bieg Skrzata (6-8 lat) 200m

-bieg Wytrwałego skrzata (9-11 lat) 500m

-bieg Dużego skrzata (12-15 lat) 1000m

   W biegach dla dzieci wzięło udział 135 dzieci. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i nagrodę oraz  pakiet startowy ( wodę mineralną, słodycze, bidon, gadżety z Piasta Gliwice).

Bieg dla dorosłych (12.00)

-10 km w trzech pętlach- bieg

-6,66  km w trzech pętlach marsz Nordic Walking

-3,33 km w trzech pętlach bieg z wózkiem

 W biegu dla dorosłych wzięło udział  122 osóby. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i nagrodę oraz  pakiet startowy (napój izotoniczny, wodę mineralną, ciastko oraz bidon). Zwycięzców uhonorowaliśmy podium i dodatkowymi nagrodami.

Imprezy towarzyszące- Festyn rodzinny

W trakcie Festynu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w Warsztatach zorganizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gliwice, częstowali się lodami i lemoniadą. Mogli bawić się na stanowisku Policji Gliwice. Wolontariat Książenice organizował gry i zabawy dla dzieci.

Pracownicy GCER przygotowali stanowiska z malowaniem buzi, modelowaniem balonów, z brokatowymi tatuażami oraz stanowisko z konkursami. W małej gastronomi  można było spróbować ciasta, sałatek, kiełbasy z grilla i pysznego żurku. W przestrzeni festynowej każdy znalazł coś dla siebie, mógł zrelaksować się i wspólnie spędzić miło czas.

Cel biegu: Pozyskiwanie funduszy na  budowę ścieżki sensorycznej

Organizatorzy GCER i Rada Rodziców przy GCER. W skład  Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego (GCER)wchodzą: Gliwicki Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej (GORW), Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno – Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej(GOAR), oraz Niepubliczne Przedszkole Dla Dzieci Niepełnosprawnych (NP.), z siedzibą w Gliwicach, przy ul. Słowackiego 58 B.

Zebraliśmy 20 000 zł na budowę ścieżki sensorycznej dla naszych podopiecznych.

❤️ DZIĘKUJEMY! ❤️

Przygotowania do biegu odbyły się dzięki ogromnemu wsparciu naszych sponsorów, patronów medialnych, współorganizatorów oraz patronowi honorowemu – Prezydentowi miasta Gliwice . Dziękujemy, że byliście z nami! Razem możemy więcej!