13 maja 2023 roku w Lesie Komunalnym w Gliwicach- Chorzowska Szymanowskiego odbył się VI Bieg Charytatywny im. Św. Goara.

Można było zmierzyć się w biegu na 12 kilometrów, maszerować z kijkami 8 kilometrów oraz biec z wózkiem 4 kilometry. Tradycyjnie odbyły się także konkurencje biegowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo w tym roku pierwszy raz obył się BIEG GOSPODARZA, który otworzył nasze wydarzenie – specjalna kategoria dla Wychowanków i Absolwentów GCER.

Imprezie towarzyszył festyn dla rodzin z licznymi atrakcjami i smakołykami.

Organizatorami była kadra Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego oraz Rada Rodziców i. Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na zakup nowego środka transportu, dzięki któremu nasi podopieczni będą mogli do nas dojechać i tym samym korzystać z terapii, uczyć się i bawić na salach przedszkolnych oraz jeździć na wycieczki i hipoterapię.

Przygotowania do biegu odbywały się dzięki ogromnemu wsparciu naszych sponsorów, patronów medialnych, współorganizatorów oraz patronowi honorowemu – Prezydentowi miasta Gliwice . Dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć!