13 maja 2023 roku w Lesie Komunalnym w Gliwicach- Chorzowska Szymanowskiego odbył się VI Bieg Charytatywny im. Św. Goara podczas którego udało się zebrać aż 30 670 zł na zakup środka transportu dla naszych podopiecznych. DZIĘKUJEMY!

Na tegorocznym wydarzeniu można było zmierzyć się w biegu na 12 kilometrów, maszerować z kijkami 8 kilometrów oraz biec z wózkiem 4 kilometry. Tradycyjnie odbyły się także konkurencje biegowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo w tym roku pierwszy raz obył się BIEG GOSPODARZA, który otworzył nasze wydarzenie – specjalna kategoria dla Wychowanków i Absolwentów GCER. W biegach „Skrzatów” wzięło udział 166 dzieci. W biegu dla dorosłych wzięło udział 175 osób. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i nagrodę oraz pakiet startowy. Zwycięzców uhonorowaliśmy podium i dodatkowymi nagrodami.

Imprezie towarzyszył festyn dla rodzin z licznymi atrakcjami i smakołykami. Były stanowiska z malowaniem buzi, modelowaniem balonów, brokatowymi tatuażami oraz konkurs z nagrodami. W małej gastronomi można było spróbować ciasta, sałatek, kiełbasy z grilla i pysznego żurku. W przestrzeni festynowej każdy znalazł coś dla siebie- mógł się zrelaksować i wspólnie spędzić miło czas.

Organizatorami była kadra Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego oraz Rada Rodziców. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowego środka transportu, dzięki któremu nasi podopieczni będą mogli do nas dojechać i tym samym korzystać z terapii, uczyć się i bawić na salach przedszkolnych oraz jeździć na wycieczki i hipoterapię.

Przygotowania do biegu odbywały się dzięki ogromnemu wsparciu naszych sponsorów, patronów medialnych, współorganizatorów oraz patronowi honorowemu – Prezydentowi miasta Gliwice . Dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć!


Na VI Bieg Charytatywny Św. Goara • Festyn Rodzinny można znaleźć fotorelacje z imprezy.